REGIONÁLNÍ VYSOKOŠKOLSKÉ INFOCENTRUM, o.s. (REVIC)
e-mail:
info@revic.cz
 


 
 

 
Open day společnosti Celestica Vytiskni stránku 

Dne 26. 4. 2005 jsme byli pozváni na tradičně konaný Open Day ve společnosti Celestica, která má svůj závod v městečku Ráječko asi 30 km od Brna. Hlavní náplní výrobního programu je novodobé využívání technologií pájení plošných spojů, jejich testování a expedice do celého světa. Pozvání bylo především určeno pro studenty FEI, EKF a FMMI na pozice TEST INŽENÝR, INŽENÝR KVALITY a LOGISTIKA.

V letošním roce se INFOCENTRU VŠB-TUO podařilo přivést do Ráječka plný autobus studentů z těchto oborů: Výkonová elektronika a el. pohony (FEI), Jakost (FMMI) a Automatizace (FMMI). V 9:30 jsme vyjeli z Ostravy a za necelé dvě a půl hodiny jsme dorazili do Ráječka. Ihned po příjezdu se nás ujala paní Lenka Skočková, která je vedoucí personálního oddělení. Po malém občerstvení nás paní Skočková seznámila s personálními podmínkami, a to především s tím, co Celestica očekává od svých zaměstnanců a naopak, co jim nabízí. Jednou z nejdůležitějších informací, byla zmínka o nástupním platu. Ten se pohybuje kolem 18.000,– Kč plus zaměstnanecké výhody. Po podrobném úvodu se nás ujali dva odborníci z oblasti testování a kvality. Nejdříve jsme byli seznámeni panem Ing. Zemánkem s problematikou kvality a poté panem Ing. Drahoňovským s oblastí testování již hotových plošných spojů.
Následně jsme dostali příležitost projít si i provoz ve výrobní hale. Naši průvodci nás seznámili s výrobními stroji a postupy, které jsou aplikovány při výrobě.

Své názory sdělili také studenti, kteří se exkurze zúčastnili:
„Na exkurzi do společnosti Celestica jsem jel, protože mne zajímá technologie povrchové montáže a všechno, co s tím souvisí. Její zaměstnanci nám nejprve představili společnost a její zákazníky. Pak nás teoreticky seznámili se způsobem výroby a oprav a v neposlední řadě také s požadavky na nové uchazeče o zaměstnání a s výhodami, které společnost svým zaměstnancům poskytuje. Nakonec jsme se šli podívat přímo do provozu, kde jsme všechno viděli úplně z blízka. Příjemně překvapilo i dobré pohoštění a také to, že byla exkurze zcela zdarma.“ - Václav Minařík 4. ročník FMMI – Automatizace

„Na exkurziu som šiel preto, lebo som sa chcel dozvedieť o technológií výroby plošných spojov a podmienkach prijatia absolventov vysokých škôl v tomto podniku.
Na začiatku sme absolvovali všeobecnú prednášku o spoločnosti Celestica. Kedy vznikla, čím sa zaoberá, kde má hlavné sídlo,... Potom nasledovala prednáška s pracovníkom s oddelenia jakosti a testovacieho oddelenia. Na záver nás previedli výrobnými linkami. Najviac ma zaujala technológia usadzovania súčiastok SMD na plošný spoj.
Som rád, že som túto exkurziu absolvoval. Získal som predstavu o výrobe základných dosiek v počítačoch a postupe ich testovaní a opravovaní niektorých chýb.“
- Ján Vojtila 4. ročník FEI – Výkonová el. a el. pohony

Závěrem bych chtěl poděkovat společnosti Celestica, která nám v příjemném prostředí představila zajímavou práci a požadavky kladené na zaměstnance. Také organizace byla provedena opravdu skvělým způsobem. Veškeré podrobnější informace Vám sdělí personální oddělení na e-mailu: lskockova@celestica.cz 


  


aktualizováno: 17.06.2005 14:17:11